Przejdź do treści
Strona główna » Kantar Public

Kantar Public

Kantar Public – Pomimo bogatego dziedzictwa (firma ta przejęła zasoby i spuściznę organizacji takich jak m.in. Millward Brown, OBOP, czy TNS), jest to relatywnie nowa sondażownia. Istnieje ona bowiem dopiero od września 2022, kiedy to grupa czołowych badaczy, pod przewodnictwem Urszuli Krassowskiej, opuściła struktury Kantar Polska stając się niezależną i odrębną firmą badawczą.

OCENA POLITICS NOW:

Zespół Politics Now, pod przewodnictwem Pawła Ruszczak, przeprowadził analizę dotychczasowych danych (m.in. wskazanie zwycięzców w wyborach, błąd statystyczny w porównaniu z realnymi wynikami wyborów, kolejność pozycji na których kandydaci/partie się uplasowały względem rzeczywistych wyników etc.) nadał tejże sondażowi rangę B/C* w rankingu rzetelności wyników sondaży politycznych.

UWAGA

*O ile wyniki organizacji, z których wywodzi się Kantar Public uznawane były za rzetelne, a dane zebrane przez zespół Politics Now dawały tejże sondażowi wyższą rangę, o tyle organizacja w aktualnym formacie nie miała jeszcze możliwości być zweryfikowana w kontekście wyników ogólnopolskich, a niektórzy specjaliści od sondaży i tzw. Geografii wyborczej (np. dr Palade) podważają wiarygodność temuż sondażowi.

Skip to content