Przejdź do treści
Strona główna » Felietony

Felietony

Redakcja Politics Now informuje, że felietony zamieszone na stronie redakcji stanowią subiektywną opinię autorów, nie zaś redakcji. Nie ingerujemy w treść materiałów i nie odczuwamy potrzeby bronić kontrowersyjnych treści przed krytyką. Dziennikarstwo opiera się na pełnej wolności słowa i tworzenia, co uważamy za jedną z najważniejszych idei.
.

Degeneracja Uniwersytetu Deobandi

Są na świecie uczelnie, które od swojego powstania cieszą się wielkim szacunkiem i prestiżem. Można zaliczyć do nich choćby Oxford, Cambridge, Sorbonę czy Uniwersytet Jagielloński. Są jednak takie, które choć zostały założone w szczytnych celach, zdegenerowały się i obecnie są siedliskiem kłamstwa i nienawiści do wszystkiego co ,,inne”. Do takich uczelni należy z pewnością uniwersytet Deobandi w Delhi, który posiada swoją filię w pakistańskim mieście Karachi.

Syria. Historia wojny domowej

Od początku wojny w Syrii zachodnie media przedstawiały ten konflikt jako zryw narodu przeciwko dyktaturze. Europejska i amerykańska telewizja oraz prasa zasypywała widzów i czytelników wiadomościami o masakrach popełnianych przez syryjską armię i milicję partii BAAS. Niektórzy dziennikarze robili to w dobrej wierze, myśląc, że wspierają walkę o demokrację. Inni byli sterowani przez polityków. Mało który przedstawiciel mediów nagłaśniał zbrodnie syryjskich powstańców.

O nadziei, która nie gaśnie – „Grona gniewu” Johna Steinbecka #WartoPrzeczytać

Powieść odniosła sukces zarówno krajowy, jak i międzynarodowy. Już w 1940 roku nagrodzona nagrodą Pulitzera, National Book Award, a także przyczyniła się do najważniejszego sukcesu Steinbecka, które miało miejsce w 1962 roku – przyznania mu Literackiej Nagrody Nobla. W uzasadnieniu nagrody Kapituła stwierdziła, iż nagrodę otrzymał  za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw socjalnych”.

Nabil Al-Malazi –Syryjczyk który kocha Polskę

W dzisiejszych czasach politycy, media i socjologowie mówią często o braku integracji muzułmanów ze społeczeństwami Europy. Padają zarzuty, że muzułmanie nie chcą uczyć się języka kraju, w którym mieszkają, i że kierują się własnymi prawami. Często jest wiele w tym prawdy. Ale co ciekawe europejskie środowiska opiniotwórcze rzadko podają przykłady muzułmanów, którzy świetnie sobie radzą i zajmują wysokie stanowiska w swoich nowych ojczyznach. Nabil Al-Malazi jest tego doskonałym przykładem.

Prawo i Sprawiedliwość – peronizm po polsku

Prawo i Sprawiedliwość przypomina Partię Sprawiedliwości z Argentyny, z czasów pierwszej prezydentury generała Juana Domingo Perona (1946-1955). Na czele nieomylny wódz-lider, populistyczna retoryka, nacjonalizm i religia katolicka, groźby wobec opozycji i spore reformy socjalne. Wielu politologów się zastanawia dlaczego Platforma Obywatelska przegrała wybory w 2015 i 2019 roku, skoro dochód narodowy PKB przez ostatnie osiem lat rósł w Polsce w bardzo szybkim tempie.

Skip to content