Przejdź do treści
Strona główna » Artykuły » Ukraina

Ukraina

A Totally Different Kind of Cyclone is About to Hit Central Europe

The cautionary tale of Poland is a reminder of the urgent need to foster inclusive governance and transparency, not just in Europe but worldwide. The fate of democracy in Central Europe hangs in the balance, with consequences that will ripple far beyond its borders for years to come. In the face of this gathering storm, we must summon the courage to defend democratic values through meaningful dialogue and decisive action. Failure to do so could enable the irreversible unraveling of the democratic foundations we often take for granted.

Bunt Prigożyna. Wagnerowcy stacjonują na Białorusi, a Putin “kryje się” za swoim sobowtórem

Rosyjskie media opublikowały nagranie, na którym widać, że Władimir Putin pojawił się w Derbencie, najdalej na południe wysuniętym mieście rosyjskim położonym na terytorium Dagestanu, gdzie odbył spotkanie z tłumem czekających na niego osób. Jak przekazała rosyjska agencja informacyjna TASS, Putin przybył do Derbentu na spotkanie w sprawie turystyki, spotkanie się z szefem Republiki Dagestanu Siergiejem Melikowem i kilka innych wydarzeń.

11. pakiet sankcji na Rosję

„Nasze sankcje już teraz mocno odbijają się na rosyjskiej gospodarce i zdolności Kremla do finansowania agresji. Dzisiejszy pakiet zwiększa naszą presję na Rosję i machinę wojenną Putina. Biorąc na cel obchodzenie sankcji, maksymalizujemy presję na Rosję, pozbawiając ją zasobów, których tak desperacko potrzebuje, aby prowadzić nielegalną wojnę z Ukrainą” – oświadczył szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

Skip to content