Przejdź do treści
Strona główna » Artykuły » Świat

Świat

Ani jednej bomby więcej. Wolna Palestyna!

Półtora miesiąca izraelskiej agresji na Strefę Gazy zaowocowało niewyobrażalnymi cierpieniami narodu palestyńskiego. Większość zachodnich rządów, polityków i mediów bez zastrzeżeń  popiera w tej wojnie Izrael. Milczą także rządy większości krajów arabskich, na czele z wahhabicką Arabią Saudyjską.  Tylko niektóre niezależne media i aktywiści praw człowieka stoją po stronie Palestyny i nagłaśniają prawdę o tej brutalnej i barbarzyńskiej wojnie.

Degeneracja Uniwersytetu Deobandi

Są na świecie uczelnie, które od swojego powstania cieszą się wielkim szacunkiem i prestiżem. Można zaliczyć do nich choćby Oxford, Cambridge, Sorbonę czy Uniwersytet Jagielloński. Są jednak takie, które choć zostały założone w szczytnych celach, zdegenerowały się i obecnie są siedliskiem kłamstwa i nienawiści do wszystkiego co ,,inne”. Do takich uczelni należy z pewnością uniwersytet Deobandi w Delhi, który posiada swoją filię w pakistańskim mieście Karachi.

Węgry, Polska, Rosja i książka – rozmowa z doktorem Dominikiem Héjj

Dr Dominik Héjj jest politologiem specjalizującym się w tematyce węgierskiej. Redaktorem naczelnym portalu internetowego kropka.hu oraz autorem książki Węgry na nowo. Jak Viktor Orbán zaprogramował narodową tożsamość wydanej w 2022 r., po którą zachęcam sięgnąć. Do niej też będzie się odnosić pierwsze pytanie.

„Działanie Europejskiego Banku Centralnego i Unii Europejskiej w obliczu Pandemii Covid-19”

źródło zdjęcia: www.wikipedia.org Z perspektywy czasu łatwo jest ocenić efektywność polityki prowadzone przez Europejski Bank Centralny oraz Unię Europejską w czasach kryzysu pandemicznego. Działalność tychże instytucji głównie w latach 2020-2022… Czytaj dalej »„Działanie Europejskiego Banku Centralnego i Unii Europejskiej w obliczu Pandemii Covid-19”

Wybory w Argentynie. Wiemy, kto zmierzy się w drugiej turze

W niedzielę, 22 października, Argentyńczycy ruszyli do lokali wyborczych. Cel – wybrać nowego prezydenta. Po opublikowaniu oficjalnych, cząstkowych wyników wiadomo już, że będzie potrzebna druga tura.
Już w niedzielę wieczorem (czasu lokalnego) Argentyna poznała pierwsze oficjalne wyniki wyborów prezydenckich – choć jeszcze cząstkowe.

Skip to content