Przejdź do treści
Strona główna » Artykuły » Religie

Religie

Tadeusz Isakowicz-Zaleski – ksiądz niezłomny

1 lipca 2009 r. Zaleski zorganizował protest w Lublinie przeciwko nadaniu tytułu doktora honoris causa przez Katolicki Uniwersytet Lubelski prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence. Polski ksiądz obwiniał przywódcę Ukrainy o gloryfikowanie nacjonalistycznej ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA), która w czasie II wojny światowej dokonała zbrodni na Polakach mieszkających na Kresach Wschodnich.

Degeneracja Uniwersytetu Deobandi

Są na świecie uczelnie, które od swojego powstania cieszą się wielkim szacunkiem i prestiżem. Można zaliczyć do nich choćby Oxford, Cambridge, Sorbonę czy Uniwersytet Jagielloński. Są jednak takie, które choć zostały założone w szczytnych celach, zdegenerowały się i obecnie są siedliskiem kłamstwa i nienawiści do wszystkiego co ,,inne”. Do takich uczelni należy z pewnością uniwersytet Deobandi w Delhi, który posiada swoją filię w pakistańskim mieście Karachi.

Ramadan – święty post

Ramadan – czas duchowej odnowy dla ponad 1,6 miliarda muzułmanów na całym świecie. W tym roku rozpoczął się on 22 marca i potrwa do 21 kwietnia. Miesiąc ten jest jednym z najważniejszych świąt dla wyznawców islamu i obowiązkowy dla wszystkich zdrowych, dorosłych muzułmanów. Więcej o tym święcie w tym artykule.

Skip to content