Przejdź do treści
Strona główna » Artykuły » Lokalne

Lokalne

Nowy terminal kontenerowy w Świnoujściu. Niemcy dają zielone światło dla ogromnej inwestycji.

Według planów inwestorów w Świnoujściu zostanie uruchomiony nowy terminal kontenerowy na początku 2028 roku, otwierając tym samym polskie porty na największe kontenerowce. Inwestycję o wartości około 600 mln euro realizować… Czytaj dalej »Nowy terminal kontenerowy w Świnoujściu. Niemcy dają zielone światło dla ogromnej inwestycji.

Grzegorz Braun zastosował opcję nuklearną z powodu poznańskiego polityka

Bartosz Kaczmarek, bo o nim mowa, był wieloletnim działacz partii lewicowych. W 2016 roku został szefem struktur poznańskich Sojuszu lewicy Demokratycznej. Później pozostawał przyjął propozycję transferu do Platformy Obywatelskiej, której… Czytaj dalej »Grzegorz Braun zastosował opcję nuklearną z powodu poznańskiego polityka

Kolejna epidemia?

Tomasz Warchoł, rzecznik Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jadwigi w Rzeszowie poinformował, iż do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w wyniku zakażenia bakterią Legionella pneumophila na Podkarpaciu. W szpitalach leczonych jest już ponad 110 osób. Najwięcej, bo aż 78, to mieszkańcy Rzeszowa. W związku z zakażeniem szczepem legionelli na Podkarpaciu zmarło do dziś siedem osób — trzy kobiety i czterech mężczyzn. Wszyscy cierpieli wcześniej na “choroby współistniejące”. Najnowsze ofiary zakażenia to pacjenci w wieku 64 i 95 lat.

25. Jubileusz Letniej Stolicy Tańca

Festiwal taneczny, do 2015 roku znany jako Lądeckie Lato Baletowe, jest organizowany od 1999 roku.
Wtedy to Sławomir Pietras, dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu, zainicjował to wydarzenie. Od 2015
roku święto nosi imię Olgi Sawickiej – zmarłej w 2015 tancerki baletowej i choreograf. Była ona wieloletnim
gościem festiwalu od początku jego istnienia. Jej taneczny dobytek jest przytłaczający – w swojej
karierze zatańczyła takie role jak Odetta w „Jeziorze Łabędzim”, Julia w „Romeo i Julii”, Amelia w
„Mazepie” czy tytułowa „Giselle” Gautiera. Przez dyrektora Pietrasa została nazwana „Królową Baletu
Polskiego”.

Migotania – wspomnienie z pierwszego dnia festiwalu Ephemera w Warszawie

W ramach „Migotań” odbył się koncert trzech zagranicznych artystów muzyki elektronicznej: francuskiej producentki Malibu łączącej w swoich hipnotyzujących utworach elementy ambientu, dream popu i vintage trance, Robina Foxa, czerpiącego w swoich audiowizualnych kompozycjach także z trance’u lat 90 XX wieku, jak i dorobku pioniera sztuki chromasonicznej Stanisława Ostoi — Kotkowskiego Fox rozwija jego badania nad współdziałaniem światła i dźwięku korzystając w swoich występach z wysoko zaawansowanych technicznie projektorów laserowych. Trzecim z nich był Evian Christ.

I Gala Nagrody im. Andrzeja “Ibisa” Wróblewskiego już w środę

W środę 14 czerwca w Domu Dziennikarza przy ulicy Foksal 3/5 w Warszawie o godzinie 11:00 odbędzie się gala finałowa pierwszej edycji Nagrody Ibisa (Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Andrzeja „Ibisa” Wróblewskiego, dziennikarza o wielkich zasługach dla popularyzacji pięknej polszczyzny). Konkurs zorganizował zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.

Skip to content