Przejdź do treści
Strona główna » II Gala “Ibisa” już za tydzień!

II Gala “Ibisa” już za tydzień!

W środę 12 czerwca w Domu Dziennikarza przy ulicy Foksal 3/5 w Warszawie o godzinie 11:00 odbędzie się Gala wręczenia nagród II edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Andrzeja „Ibisa” Wróblewskiego (zwanej w skrócie Nagrodą Ibisa). To nagroda, ustanowiona przez Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej w setną rocznicę urodzin Andrzeja “Ibisa” Wróblewskiego, z myślą o wyróżnianiu młodych dziennikarzy prasy, radia i telewizji związanych ze stolicą i Mazowszem. O wyróżnienie mogą ubiegać się osoby, które nie przekroczyły 28 roku życia. Jej pomysłodawcą jest red. Adam Sęczkowski – członek Zarządu Oddziału Warszawskiego SDRP.

Patron Nagrody, Andrzej “Ibis” Wróblewski, dziennikarz, krytyk muzyczny i językoznawca związany był przez wiele lat z „Życiem Warszawy”. 26 lipca 2022 r. przypadała setna rocznica jego urodzin. Ustanowienie nagrody jest wyrazem pamięci i wdzięczności dla wybitnego dziennikarza i społecznika, który nie ustawał w krzewieniu zasad poprawnej polszczyzny i piękna rodzimego języka.

Kapituła, na której czele stoi znany wszystkim Jerzy Bralczyk, wyróżniła autorów, których twórczość cechują wysokie walory dziennikarskie, dbałość o piękno wypowiedzi i rzetelność w połączeniu ze świeżością spojrzenia.

Konkurs kierowany jest do młodych dziennikarzy z całego Mazowsza, a zgłaszać do niej mogli się zarówno zrzeszeni w redakcje młodzi redaktorzy, jak i niezależni, niezrzeszeni pasjonaci pióra. Na środowej ceremonii nagrodę przyzna Kapituła, złożona z członków Zarządu Oddziału Warszawskiego SDRP, przedstawiciela Rady Języka Polskiego oraz przedstawiciela Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW.

Nagrody i wyróżnienia podczas Gali Finałowej wręczą: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Tadeusz Kononiuk, Barbara Janiszewska, Tomasz Miłkowski, Marek Kuliński, Adam Sęczkowski. Galę poprowadzi Zofia Czernicka. Werdykt jury przedstawi Adam Sęczkowski.

Galę uświetni mini-koncert znakomitej piosenkarki Elżbiety Wojnowskiej, wdowy po patronie Nagrody Młodych, Andrzeju “Ibisie” Wróblewskim.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/863529372474331

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content