Przejdź do treści
Strona główna » Iran atakuje Izrael – tło i komentarz

Iran atakuje Izrael – tło i komentarz

1 kwietnia 2024 izraelska armia dokonała podstępnego i barbarzyńskiego ataku na konsulat i siedzibę ambasadora Islamskiej Republiki Iranu w Damaszku – stolicy Syrii. Budynek konsulatu został całkowicie zniszczony i nie przeżył nikt w jego wnętrzu. Zginęło 11 osób: ośmiu Irańczyków, dwóch Syryjczyków i Libańczyk. Wszyscy z nich byli wojskowymi. Ambasador Islamskiej Republiki Iranu nie został ranny.

Izraelski atak to pogwałcenie wszelkich międzynarodowych konwencji. Izrael od swojego powstania w 1948 roku ciągle dokonuję ataków terrorystycznych w Palestynie, Libanie, Syrii, Jordanii, Egipcie i Iraku. To typowe zachowanie dla syjonizmu, który jest zbrodniczą mieszanką nazizmu, faszyzmu, rasizmu i kolonializmu.

13 kwietnia 2024 Irański Korpus Strażników Rewolucji i irańska armia wystrzeliły kilkadziesiąt dronów w kierunku Izraela. Drony dolecą do Izraela o godzinie 2 w nocy. To odwet Iranu za izraelski atak na irańską placówkę dyplomatyczną w Damaszku. Stany Zjednoczone oświadczyły że całym sercem stoją po stronie Izraela. Podobne stanowisko zajmie pewnie też Unia Europejska. Nie dziwi mnie to. Zachód od zawsze wspierał syjonistyczny Izrael i jego barbarzyńskie działania. Islamska Republika Iranu ma prawo do odwetu i obrony. To nie ona rozpoczęła ten konflikt.

Zachodnie rządy i media będą pewnie w kółko pisać , ze Izrael jest jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie i ma prawo do obrony. Pytam się gdzie są te rządy i media, gdy od 7 października 2024 roku izraelska armia masakruje tysiące palestyńskich cywilów w Gazie? Zachód jak zwykle stosuję podwójne standardy. Ale dziś wolni i honorowi ludzie na całym świecie nie dadzą się już nabrać na kłamliwą propagandę obłudnych polityków i służalczych dziennikarzy. Nie wiemy czy dziś wybuchnie wojna izraelsko-irańska. Ale jedno jest pewne. Izraelska agresja na Strefę Gazy, atak na irański konsulat w Damaszku i odwet Irańskiej Republiki Iranu wstrząsnęły Bliskimi Wschodem i całym światem. Teraz już nic nie będzie takie jak przedtem.

Źródła zdjęć:

https://www.google.com/imgres?imgurl=https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/Iran%25E2%2580%2593Israel_proxy_conflict.png&tbnid=cj-6nkeugKgOpM&vet=1&imgrefurl=https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Iran%25E2%2580%2593Israel_proxy_conflict.png&docid=ERXpNg7iFHDjsM&w=850&h=578&hl=pl-PL&source=sh/x/im/m6/4&kgs=c44ec79295ceab63&shem=abme,trie

https://www.google.com/imgres?imgurl=https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f3/Iranen_elkartasuna_Gazarekin_2018_4.jpg&tbnid=G6gEklSxtAz-hM&vet=1&imgrefurl=https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Iranen_elkartasuna_Gazarekin_2018_4.jpg&docid=LhJbvSwYLH90yM&w=1050&h=700&hl=pl-PL&source=sh/x/im/m6/4&kgs=04509733d8db7a79&shem=abme,trie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content