Przejdź do treści
Strona główna » Zmiany w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Zmiany w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Wojciech Kałuża odwołany ze stanowiska wiceprezesa JSW ds. rozwoju. Jego obowiązki przejął Tomasz Cudny.

Kolejny etap czystek starej ekipy w wykonaniu nowego rządu. Nominowany przeszło rok temu na drugi fotel w JSW Wojciech Kałuża nie jest już wiceprezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak informuje Onet, polityk trafił do państwowej spółki za zasługi dla PiS. Napomknijmy, że Kałuża kilka lat temu został radnym wojewódzkim z ramienia Koalicji Obywatelskiej, jednak tuż po wyborach przeszedł na stronę PiS i dał partii Jarosława Kaczyńskiego władzę na Śląsku. Szybko został okrzyknięty symbolem politycznej korupcji. O swym nowym nabytku nie zapomniano, gdyż w latach 2018-2022 był on wicemarszałkiem województwa śląskiego. 21 listopada 2022, po utracie przez PiS władzy w sejmiku i wniosku marszałka Jakuba Chełstowskiego o odwołanie Wojciecha Kałuży, złożył natychmiastową rezygnację ze stanowiska wicemarszałka, będąc do końca kadencji niezrzeszonym radnym.

Odwołanie Wojciecha Kałuży z funkcji wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej skomentował podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk. – Odwołano właśnie z funkcji wiceprezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej pana Wojciecha Kałużę, tego pana Kałużę. I wydaje mi się, że to symbolicznie kończy ten ponury etap upartyjnienia wszystkiego, co tylko się dało. I niskiego poziomu etycznego tych działań, czego symbolem stał się między innymi pan Kałuża – powiedział premier. Jak wskazał, to głównie mieszkańcy województwa śląskiego “na pewno do dziś pamiętają, czego symbolem pan Kałuża stał się kilka lat temu”.

Druga uchwała rady nadzorczej JSW dotyczy powierzenia Tomaszowi Cudnemu pełnienia obowiązków zastępcy prezesa zarządu JSW ds. rozwoju od dnia 3 stycznia 2024 roku, do dnia powołania osoby na to stanowisko. Przypomniano, że Tomasz Cudny w tym okresie pozostaje również prezesem JSW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content