Przejdź do treści
Strona główna » Już w poniedziałek expose i głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego

Już w poniedziałek expose i głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Morawieckiego

Korekta: Paweł Ruszczak

Źródło: PAP

W poniedziałek, o godzinie 10, rozpocznie się kolejne posiedzenie Sejmu. W ciągu dnia odbędzie się kilka ważnych spotkań: m.in. Podkarpacki Zespół Parlamentarny (o 9:00), Komisja Zdrowia (13:00), Komisja Finansów Publicznych (13:45) czy Komisja Etyki Poselskiej (15:30); jednak to właśnie o 10:00 oczy całego kraju skupią się na sali posiedzeń, gdzie rozpocznie się przedstawienie przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania.

Sejm przewiduje dziesięciominutowe oświadczenia w imieniu klubów i pięciominutowe oświadczenie w imieniu koła Kukiz-15. Później nastąpi chwila przerwy, po której nastąpi głosowanie nad wotum zaufania dla nowo utworzonego rządu. Zgodnie z doniesieniami medialnymi i zapowiedziami posłów, Prawo i Sprawiedliwość nie zdobędzie większości. Jeżeli tak nastąpi, nastąpi druga konstytucyjna próba sformowania rządu po pierwszej, w której to prezydent desygnował premiera, a Marszałek Hołownia ogłosi przerwę na zgłoszenie kandydatów na premiera.

Zgodnie z doniesieniami, na to stanowisko typowany jest lider KO Donald Tusk, premier w latach 2008-2014. Jak ogłosili liderzy KO, Trzeciej Drogi oraz Lewicy, wszystko przygotowane jest już do powołania Tuska na premiera już wieczorem 11 grudnia. Ostatnie ministerstwa w nowym rządzie, zostały rozdysponowane już kilka dni temu.

Jako redakcja Politics Now, będziemy osobiście śledzić poczynania posłów i relacjonować aktualne wydarzenia prosto z Sejmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content