Przejdź do treści
Strona główna » Nowy Szef Kancelarii Sejmu wybrany

Nowy Szef Kancelarii Sejmu wybrany

Fot: Szymon Hołownia i Jacek Cichocki. Źródło: Aleksander Zieliński/Kancelaria Sejmu

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia ogłosił dziś przed rozpoczęciem trzeciego dnia pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji nominację Jacka Cichockiego na stanowisko Szefa Kancelarii Sejmu, co z aprobatą zaakceptowała sejmowa Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. W uzasadnieniu decyzji podkreślono nieposzlakowaną prawość i uczciwość Jacka Cichockiego, którego moralna postawa nie budziła dotąd żadnych wątpliwości ani zastrzeżeń.

Jak stwierdzono w uzasadnieniu, “jako osoba o bezwzględnej uczciwości, Jacek Cichocki wydaje się doskonałym kandydatem na stanowisko Szefa Kancelarii Sejmu. Decyzja o jego powołaniu oparta była na solidnych fundamentach, zatwierdzonych przez odpowiednią komisję, co dodatkowo podkreśla profesjonalizm i rzetelność samego procesu nominacyjnego”.

Marszałek Sejmu wyraził przekonanie, że Jacek Cichocki nie tylko skutecznie pokieruje pracami Kancelarii Sejmu, ale także zapewni atmosferę szacunku dla wszystkich pracowników, niezależnie od ich pozycji w hierarchii. Hołownia podkreślił, że Cichocki będzie dbał o dobre samopoczucie każdego pracownika, tworząc tym samym sprzyjające środowisko pracy.

Nowy Szef Kancelarii Sejmu zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Kaczmarską, która pełniła tę funkcję w latach 2016-2023 roku. Nominacja Cichockiego stanowi kontynuację wysokich standardów etycznych w strukturach Sejmu, a jednocześnie otwiera nowy rozdział w zarządzaniu Kancelarią, z nadzieją na efektywne i profesjonalne kierowanie jej działaniami.

Cichocki to były dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, w latach 2008–2011 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w latach 2011–2013 ministrem spraw wewnętrznych, a w latach 2013–2015 członkiem Rady Ministrów bez teki i szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content