Przejdź do treści
Strona główna » Działalność Nierejestrowana w 2023 r. Nowe Zasady Sprzyjają Przedsiębiorczości

Działalność Nierejestrowana w 2023 r. Nowe Zasady Sprzyjają Przedsiębiorczości

Nowe Zasady Sprzyjają Przedsiębiorczości

W bieżącym roku działalność nierejestrowana przeszła kilka korzystnych zmian, wprowadzając wyższy limit przychodów od lipca. To świetne wieści dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie lub dorobić do pensji, omijając zbędne formalności.

Zgodnie z przepisami, możesz prowadzić działalność nierejestrowaną jest, o ile miesięczne przychody z niej nie przekroczą określonego limitu. Od lipca 2023 r., zgodnie z nowymi zasadami, limit ten wynosi 75% minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku. W związku z podwyżką minimalnego wynagrodzenia, ustalonego na 3 600 zł od lipca 2023 r., maksymalny miesięczny przychód z działalności nierejestrowanej nie może przekroczyć kwoty 2 tys. 700 zł brutto.

Najważniejsze zmiany:

Limit przychodów

Od lipca 2023 r. limit przychodów znacząco wzrósł, odzwierciedlając podwyższenie minimalnego wynagrodzenia. Teraz wynosi on 75% tego wynagrodzenia, czyli 2 700 zł brutto miesięcznie, co sprawia, że przedsiębiorcy mogą działać elastyczniej.

Warunki Założenia

Osoby, które w ciągu ostatnich 60 miesięcy nie prowadziły innego zarejestrowanego biznesu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), mają prawo zakładać działalność nierejestrowaną.

„Firma na Próbę”

Działalność nierejestrowana, zwana również “firmą na próbę”, umożliwia testowanie pomysłów biznesowych przed formalnym rozpoczęciem działalności gospodarczej.

Dlaczego warto się temu przyjrzeć?

Bez Skomplikowanej Dokumentacji

Unikniesz konieczności prowadzenia skomplikowanej dokumentacji księgowej, ciesząc się prostotą w administracyjnych sprawach.

Sprawdzisz swój pomysł bez większego ryzyka

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą przetestować swoje pomysły biznesowe bez zbędnych zobowiązań formalnych.

Elastyczność działania

Dzięki zwiększonemu limitowi przychodów, przedsiębiorcy mają większą elastyczność w prowadzeniu swoich jednoosobowych przedsięwzięć.

Warto jednak pamiętać, że aby skorzystać z możliwości prowadzenia działalności nierejestrowanej, nie można było prowadzić żadnej działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 60 miesięcy. To interesujące rozwiązanie dla tych, którzy marzą o wejściu w świat przedsiębiorczości bez zbędnych formalności i skomplikowanej biurokracji.

Źródło: Businessinsider.com.pl

Korekta: Kamila Szymczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content