Przejdź do treści
Strona główna » Młodzi w pogoni za marzeniami — 1500 uczniów wzięło udział w jesiennej Akcji Inspiracji!

Młodzi w pogoni za marzeniami — 1500 uczniów wzięło udział w jesiennej Akcji Inspiracji!

W zeszłym tygodniu zakończyła się kolejna odsłona Akcji Inspiracji, serii konferencji edukacyjnych skierowanych do uczniów szkół średnich i studentów. W pięciu jesiennych spotkaniach w całym kraju wzięło udział ponad 1500 młodych Polaków i Ukraińców. Uczniowie debatowali z przedstawicielami świata nauki, biznesu, sportu, kultury i samorządów lokalnych, a także wzięli udział w dziesiątkach warsztatów mających pomóc im w wyborze wymarzonych studiów i ścieżki kariery.

Seria wydarzeń została zorganizowana przez Our Future Foundation, jedną z największych fundacji edukacyjnych w Polsce, która za cel stawia sobie walkę z nierównościami w dostępie do edukacji. Spotkania w ramach jesiennej odsłony Akcji Inspiracji odbyły się w Lublinie, Zabrzu, Warszawie, Gdańsku i Łodzi. Główny element konferencji stanowiły warsztaty kariery i edukacyjne przygotowane przez Our Future Foundation i jej partnerów – KGHM Polska Miedź, Maturalni.com, Nasze MAKi, oraz Samsung Electronics Polska. Warsztaty skupiły się na tematach związanych z działalnością społeczną, wyborem studiów i kariery, przedsiębiorczością, realizacją pasji i marzeń, relacjami pomiędzy kobietami i mężczyznami w życiu zawodowym i szkolnym, a także przygotowaniami do matury.

„Chcemy, by spotkania w ramach naszej inicjatywy inspirowały młodzież do działania w swoich społecznościach i kształtowania lokalnej rzeczywistości” – mówi Kamil Maksymilian Tomkowicz, członek zarządu Our Future Foundation. – „W ciągu ostatnich lat, niesamowicie wzrosła świadomość tego, że to właśnie inicjatywy pozaszkolne i realizowanie własnych pasji daje młodym przewagę na rynku pracy. Nasz projekt ma na celu, z jednej strony docenienie niesamowitych projektów realizowanych przez polską młodzież, a z drugiej zachęcenie do działania kolejnych uczniów”.

Uczniowie szkół średnich i studenci wzięli udział także w dziesiątkach debat dotyczących zmian klimatu, rozwoju sztucznej inteligencji, przedsiębiorczości czy reform systemu edukacji. Prelegentami wydarzeń byli m.in. Beata Daszyńska Muzyczka (Bank Gospodarstwa Krajowego), Małgorzata Mańka-Szulik (Prezydent Miasta Zabrze), Marek Makuch (KGHM Polska Miedź), Paulina Sykut-Jeżyna (dziennikarka), prof. Grzegorz Mazurek (Akademia Leona Koźmińskiego), Tomasz Kammel (prezenter), Kinga Baranowska (himalaistka), Jakub Midel (przedsiębiorca) czy Magdalena Chorzewska (psycholog).

„Podczas takich spotkań prelegenci też mogą czerpać inspiracje od młodzieży” — mówi Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w KGHM Polska Miedź S.A. — „Dyskusje z uczniami pokazują, że młodzi Polacy nie boją się wyrażać swojego zdania i są zaangażowani w sprawy ważne dla ich regionu i całego kraju. Cieszę się, że możemy wspierać inicjatywy, które jeszcze bardziej wzmacniają ich głos, a także przygotowują dzisiejszych uczniów na globalne wyzwania, z którymi to właśnie oni będą musieli zmierzyć się w przyszłości”.

Do tej pory, w całym kraju odbyło się już 17 konferencji z cyklu Akcja Inspiracja. Our Future Foundation, organizator programu, to fundacja skupiająca studentów i absolwentów najlepszych zagranicznych uniwersytetów, która za cel stawia sobie walkę z nierównościami w dostępie do edukacji młodych Polaków z mniejszych ośrodków. Do tej pory w wydarzeniach organizowanych przez Fundację wzięło udział ponad 10 tys. uczestników, z których co drugi deklaruje, że zainspirowały go one do podjęcia nowych działań np. wolontariatu. Fundacja zapewnia również bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich licealistów, aplikujących na najlepsze światowe uczelnie wyższe. Do tej pory udało jej się pomóc ponad 200 młodym Polakom, którzy dziś studiują na takich uniwersytetach jak Harvard, Oxford, Yale czy LSE.

Wideorelacja z wydarzeń: https://youtu.be/8i3rdptOQu4

Zadanie dofinansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach projektu „Ogólnopolska Akcja Inspiracja”. Redakcja Politics Now objęła Akcję Inspirację patronatem medialnym. Zapraszamy do śledzenia dalszych poczynań Our Future Foudation i Akcji Inspiracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content