Przejdź do treści
Strona główna » Wiadomości z Gazy #2 | Zakazana broń i krwawe zbrodnie

Wiadomości z Gazy #2 | Zakazana broń i krwawe zbrodnie

Autorka grafiki tytułowej: Dominika Szymonek

9 października 2023

Nidal Hamad

Do miłośników Palestyny ​​i zwolenników utworzenia państwa palestyńskiego: Nie popadajcie w rozpacz w obliczu kłamstw zachodnich mediów, rządów i polityków! Oni wszyscy są hipokrytami, tchórzami i ludźmi pozbawionymi sumienia. Zajmują się wyłącznie swoimi osobistymi interesami i celami. Stracili moralność i ludzkie uczucia. Jednocześnie są miliony obywateli Europy i Ameryki Północnej, którzy stoją po stronie narodu Palestyny ​​i są przeciw okupacji Izraela. Wśród tych zwolenników i przyjaciół są Żydzi przeciwni syjonistycznej okupacji, apartheidowi, rasizmowi i izraelskiemu terroryzmowi. Razem wyzwolimy Palestynę spod syjonistycznej okupacji i wyzwolimy świat spod dominacji, kontroli i wpływów nieludzkich hipokrytów.

Izrael twierdzi, że Palestyna będzie nadal brutalnie bombardować Gazę, nawet jeśli doprowadzi to do zabijania izraelskich jeńców wojennych. Rzeczywiście, zabili jednego z nich podczas dzisiejszych bombardowań i nalotów. Dzisiejsze naloty i bombardowania Gazy wycelowały w palestyńską ludność cywilną; ich domy, meczety i uniwersytety. Izraelscy syjoniści również pochowali pod gruzami całe rodziny. Naloty pochłonęły już setki dzieci i cywilów. Zachodnie rządy nadal wspierają Izrael, a świat milczy i szuka wymówek tych zbrodni. Jako Palestyńczycy musimy być cierpliwi, niezłomni. Musimy wspierać mieszkańców Gazy. Wygramy. Wróg i okupant prędzej czy później zniknie, ponieważ konflikt polega na tym, że ktoś zostanie, a ktoś odejdzie.

Izraelski podmiot okupacyjny stosuje politykę bombardowań dywanowych. Oznacza to, że siły wroga bombardują miasta w Gazie, niszcząc je całkowicie, używają tym samym ogromnej siły ognia oraz niszczycielskich bomb i rakiet. Bombardowania lądowe, morskie i powietrzne skupiają się na niszczeniu całych dzielnic, razem z ich mieszkańcami. Używana jest zakazana na szczeblu międzynarodowym broń, bomby i amunicja. Są setki palestyńskich ofiar, które zginęły pod gruzami swoich domów i budynków. Są setki dzieci i kobiet wśród zabitych i rannych w Gazie. Wierzę, że ich krew nie przelewa się na marne.

Reakcja Palestyny na pewno będzie ostra, a izraelska armia okupacyjna zapłaci wysoką cenę za swoje zbrodnie kolejnymi porażkami, ofiarami śmiertelnymi i jeńcami. Żyjemy w nowych czasach, które świat zaczął widzieć i rozumieć od soboty 7 października 2023 roku. To walka o zmianę układu sił w regionie i na świecie. Walczymy o wyzwolenie Palestyny ​​i zakończenie okupacji syjonistycznej z arabskiej ziemi Palestyny. Arabowie powinni stanąć po stronie Palestyńczyków. Kto milczy, to tak jakby stał z wrogiem, a kto stoi z wrogiem, jest wrogiem tak jak on. Nie ma rozwiązania kompromisowego.

Egipt musi stawić czoła syjonistycznym zbrodniom wojennym, otwierając granice i wysyłając wsparcie do Gazy. Powinien wysłać zapasy żywności i wszelkie artykuły niezbędnych do życia. Izraelici ogłosili, za zgodą Stanów Zjednoczonych, że zniszczą Gazę i jej ludność. Jordania powinna natychmiast otworzyć granice dla palestyńskich bojowników ruchu oporu, podobnie jak Liban i Syria. To jest bitwa całego narodu arabskiego. Albo jesteśmy razem, albo nie jesteśmy. Jako palestyński weteran starć wierzę, że pozostaniemy i będziemy istnieć, a Izrael skończy się i zniknie.

Znów odnotowano, że izraelska armia okupacyjna morduje palestyńskich dziennikarzy. Niedawno zbombardowano dom palestyńskiej dziennikarki Salama Niny w Gazie, w wyniku którego zginęła ona, jej mąż i ich dzieci. Hisham Nawajha, Muhammad Sobh i Saeed Al-Taweel zginęli po zbombardowaniu ich izraelskie samoloty bojowe, gdy ci relacjonowali ewakuację budynku mieszkalnego w zachodniej Gazie. Zbrodnie wojenne popełnione przez Izrael w Gazie nie kończą się na Salamie Ninie: Hisham Al-Nawajha, palestyński dziennikarz, zginął wczoraj wieczorem w wyniku nalotu zamachu na siedzibę mediów w Gazie. Wraz z nim zginął inny palestyński dziennikarz, a trzeci został ranny.

Zbombardowano prócz tego osiem pojazdów palestyńskiej obrony cywilnej i ambulansów, zabijając pięciu członków załogi i raniąc dziesiątki osób. Nie ustaje bombardowanie palestyńskich szpitali i ośrodków medycznych, zabijanie i ranienie tysięcy cywilów, w tym setek dzieci, ostrzeliwanie domów, wieżowców mieszkalnych i bazarów. Izrael stosuje bronie zabronione przez prawo międzynarodowe, w tym zapalającego białego fosforu, który powoduje nowotwory oraz deformacje płodów i noworodków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content