Przejdź do treści
Strona główna » Ogólnopolska Akcja Inspiracja – profesorowie, biznesmeni i sportowcy będą aktywizować młodzież w całym kraju!

Ogólnopolska Akcja Inspiracja – profesorowie, biznesmeni i sportowcy będą aktywizować młodzież w całym kraju!

18 września w Lublinie ruszyły pierwsze z serii jesiennych wydarzeń edukacyjnych organizowanych w ramach ogólnopolskiej Akcji Inspiracji. W pięciu spotkaniach w różnych miastach w kraju weźmie udział ponad 1300 uczniów liceów i studentów, którzy będą debatować z przedstawicielami świata nauki, biznesu, sportu, kultury i samorządów lokalnych.

Celem projektu organizowanego przez jedną z największych fundacji edukacyjnych w Polsce – Our Future Foundation – jest zainspirowanie młodych ludzi do aktywnej działalności społecznej i wyboru ścieżki kariery zbieżnego z ich pasjami i marzeniami. Do tej pory ponad 5000 uczniów uczestniczyło w wydarzeniach z serii Akcja Inspiracja. We wrześniu i październiku, oprócz Lublina program trafi do Warszawy, Gdańska, Łodzi i Zabrza. Podczas spotkań uczniowie będą debatować z prelegentami na tematy związane z obieraniem własnej ścieżki kariery, rozwijaniem pasji, ale także wpływem sztucznej inteligencji na społeczeństwo, postępującą cyfryzacją czy rolą nauk humanistycznych w zmieniającym się świecie. Zaproszeni goście reprezentujący największe polskie i międzynarodowe firmy jak m.in. KGHM czy Samsung podzielą się z uczestnikami radami dotyczącymi wyboru przyszłej ścieżki zawodowej oraz wskażą obszary, które ich zdaniem będą najszybciej rozwijać się w najbliższych latach. Ponadto, uczestnicy wezmą udział w warsztatach na temat skutecznych metod nauki, które mają pomóc młodzieży w osiąganiu jak najlepszych wyników edukacyjnych.

Akcja Inspiracja ma stanowić miejsce dyskusji z młodzieżą i angażowania jej w debaty dotyczące problemów, z którymi mierzy się świat. Młodzi muszą mieć świadomość, że już wkrótce to oni będą musieli wziąć odpowiedzialność za adaptację społeczeństwa do zmian spowodowanych globalnym ociepleniem czy rewolucją technologiczną. Spotkania mają też pokazać im jak dużo można osiągnąć już teraz angażując się w działalność społeczną czy tworząc własne projekty biznesowe. Mamy nadzieję, że wydarzenia będą inspirujące dla wielu młodych, którzy zrozumieją, że kluczem do ich przyszłości jest aktywność pozaszkolna i podążanie za marzeniami – mówi Kamil Maksymilian Tomkowicz, członek zarządu Our Future Foundation.

W wydarzeniach wezmą udział ludzie znani i cenieni ze względu na swoje naukowe osiągnięcia: m.in. prof. Jan Miodek (językoznawca), Marek Makuch (KGHM), Michał Dżoga (Intel), Beata Daszyńska-Muzyczka (BGK), Tomasz Kammel (prezenter telewizyjny), Kinga Baranowska (himalaistka), dr Bianka Siwińska (Fundacja Perspektywy), Marek Zmysłowski (przedsiębiorca, inwestor), Dawid Myśliwiec (prowadzący kanał Uwaga! Naukowy Bełkot) czy prof. Grzegorz Mazurek (Akademia Leona Koźmińskiego).

Podczas programu, partner Akcji Inspiracji – Samsung zaprezentuje III edycję globalnego konkursu Solve for Tommorow skierowanego do uczniów liceów. Celem inicjatywy jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości w pokoleniu nastolatków.

– „Cieszymy się, że dzięki Akcji Inspiracja możemy połączyć siły z Fundacją Our Future Foundation i razem uwolnić potencjał młodego pokolenia. W Solve for Tomorrow dzielimy się tym co najlepsze: wiedzą na temat pracy projektowej stosowanej w firmach technologicznych, doświadczeniem i zaangażowaniem pracowników Samsung jako mentorów oraz praktycznym wsparciem doradztwa zawodowego” – mówi Magdalena Olborska, ESG Manager w Samsung Electronics Polska.

Our Future Foundation, organizator Akcji Inspiracji, to fundacja skupiająca studentów i absolwentów najlepszych zagranicznych uniwersytetów, która za cel stawia sobie walkę z nierównościami w dostępie do edukacji młodych Polaków z mniejszych ośrodków. Do tej pory w wydarzeniach organizowanych przez Fundację wzięło udział ponad 10 000 uczestników, z których co drugi deklaruje, że zainspirowały go do podjęcia nowych działań np. wolontariatu. Fundacja zapewnia również bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich licealistów, aplikujących na najlepsze światowe uczelnie wyższe. Do tej pory udało jej się pomóc ponad 150 młodym Polakom, którzy dziś studiują na takich uniwersytetach jak Harvard, Oxford, Yale czy LSE.

Podsumowanie dotychczasowych dwunastu edycji projektu znajdziecie pod poniższym linkiem: https://youtu.be/8i3rdptOQu4

Partnerem Strategicznym projektu są: Bank Gospodarstwa Krajowego oraz KGHM Polska Miedź. Partnerami projektu są: Samsung, PKO Bank Polski, Węglokoks, Enea, Krajowa Grupa Spożywcza.
Zadanie dofinansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach projektu “Ogólnopolska Akcja Inspiracja”.

Redakcja Politics Now objęła projekt Akcja Inspiracja patronatem medialnym. Jesteśmy dumni z zaufania, jakim obdarza nas Our Future Foundation i zapraszamy serdecznie do obserwowania tego przełomowego, niosącego szanse na rozwój polskiej edukacji, projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content