Przejdź do treści
Strona główna » Akcja Inspiracja – ogólnopolska seria wydarzeń edukacyjnych dla młodzieży

Akcja Inspiracja – ogólnopolska seria wydarzeń edukacyjnych dla młodzieży

Źródło: Our Future Foundation

Dotychczas odbyło się już 12 wydarzeń w różnych częściach Polski, które łącznie przyciągnęły ponad 5000 uczestników. Akcja Inspiracja miała miejsce m.in. w Jarocinie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach oraz Mińsku Mazowieckim.

We wrześniu 2023 roku Fundacja przeprowadzi swoje wydarzenia w: Warszawie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi i
Białymstoku. Wśród prelegentów Akcji Inspiracji znaleźli się między innymi: Minister Zdrowia – Adam
Niedzielski, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej – Grzegorz Puda, Narciarz wysokogórski – Andrzej Bargiel, CEO Semcore – Marcin Stypuła, Project Engineer BP – Natalia Udovyk, a także inni znani przedsiębiorcy, wybitni sportowcy, ludzie kultury oraz cenieni naukowcy. Na wszystkich wydarzeniach Fundacji zorganizowano łącznie ponad 50 różnych debat i prelekcji, a treści związane z Akcją Inspiracją dotarły do ponad miliona odbiorców w mediach społecznościowych. Seria konferencji edukacyjnych organizowana przez Our Future Foundation wydajnie przyczyniła się także do zwiększenia zaangażowania społecznego wśród młodych ludzi, którzy w wywiadach przeprowadzanych w trakcie i po wydarzeniu przyznawali, że Akcja Inspiracja zachęciła ich do aktywizmu na rzecz swoich lokalnych ojczyzn.

Jesienne spotkania pod szyldem Akcji Inspiracji będą odbywać się pod koniec września oraz na początku października w pięciu polskich miastach – Lublinie, Łodzi, Gdańsku, Warszawie i Zabrzu. Udział w nich wezmą setki uczniów liceów oraz studenci lokalnych szkół wyższych. Celem programu jest zainspirowanie młodych ludzi do aktywnej działalności społecznej i podążania drogami zbieżnymi z ich pasjami i marzeniami.

Źródło: Our Future Foundation

Wśród potwierdzonych i zaproszonych prelegentów znajdują się m.in.: prof. Jerzy Bralczyk,  (językoznawca), Tomasz Kammel (prezenter telewizyjny), prof. Andrzej Dragan (Uniwersytet Warszawski), dr Bianka Siwińska (Fundacja Perspektywy), Marek Zmysłowski (przedsiębiorca, inwestor), prof. Grzegorz Mazurek (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz Natalia Partyka (wielokrotna mistrzyni paraolimpijska w tenisie stołowym).

Podczas serii konferencji prelegenci będą odpowiadać na pytania związane z obieraniem własnej ścieżki kariery, rozwijaniem pasji, ale także wpływem sztucznej inteligencji na społeczeństwo, postępującą cyfryzacją czy rolą nauk humanistycznych w zmieniającym się świecie. Ponadto, przeprowadzony zostanie szereg warsztatów na temat skutecznych metod nauki, które mają pomóc młodzieży w osiąganiu jak najlepszych wyników edukacyjnych. Inspirująca seria konferencji ma na celu zachęcenie młodzieży z różnych zakątków Polski do działalności na rzecz swoich lokalnych społeczności oraz zmniejszenie nierówności występujących w zakresie dostępu do edukacji na najwyższym poziomie. W trakcie Akcji Inspiracji odbywają się również warsztaty mentoringowe z absolwentami programu stypendialnego Fundacji, w trakcie których wychowankowie Our Future Foundation zachęcają młodych ludzi do studiowania za granicą i udowadniają, że osoby z mniejszych miejscowości także mają szanse, aby dostać się na najlepsze uczelnie świata.

Jako Redakcja Politics Now po raz kolejny obejmujemy patronatem medialnym inicjatywę Our Future Foundation w postaci “Akcji Inspiracji”. Zapraszamy serdecznie do śledzenia tej przełomowej inicjatywy.

Źródło: Our Future Foundation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content