Przejdź do treści
Strona główna » Zmiany w najnowszym sondażu partyjnym

Zmiany w najnowszym sondażu partyjnym

„Na które ugrupowania polityczne oddałbyś głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?” – tak brzmiało pytanie, które pracownia Social Changes zadała ankietowanym.

Według sondażu przeprowadzonego przez Social Changes dla portalu wPolityce.pl wybory wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 39 procent, czyli tyle samo, co w badaniu Social Changes tydzień temu. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska, na którą postawiło 29 procent ankietowanych, czyli również tyle, co w poprzednim badaniu. Podium zamyka Konfederacja, na którą głos oddałoby 13 procent badanych (wzrost o 3 punkty procentowe). Lewica osiągnęła w sondażu czwarty wynik – 7 procent (spadek o 2 pkt proc.). Głosowanie na Polskę 2050 zadeklarowało 5 procent wyborców (spadek o 1 pkt proc.). Poniżej progu wyborczego znalazłby się: PSL – 4 procent oraz Kukiz’15 i Porozumienie, które mogą liczyć na 1 procent poparcia. Po uwzględnieniu wspólnego startu Polski 2050 z Polskim Stronnictwem Ludowym, tzw. Trzecia Droga zdobywa 8-procentowe poparcie wyborców.

W sondażu ankietowani zapytani zostali również o to, czy wzięliby udział w wyborach do parlamentu, gdyby odbywały się one w najbliższą niedzielę. 67 procent badanych zadeklarowało swój udział w wyborach. 26 procent jest zdania przeciwnego, natomiast 12 procent ankietowanych odpowiedziało „trudno powiedzieć”.

Badanie zrealizowano w dniach 18-21 sierpnia 2023 r. Udział w nim wzięło 1062 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content