Przejdź do treści
Strona główna » Zarzuty i wniosek o uchylenie immunitetu wobec szefa Nowoczesnej

Zarzuty i wniosek o uchylenie immunitetu wobec szefa Nowoczesnej

Przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka potrącił 16-latkę jadącą na rowerze. Do wypadku doszło na Saskiej Kępie w dniu 24 kwietnia 2023 roku. Szczegóły zdarzenia opisała w czwartek Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

„Informuję, iż Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku drogowego posła na sejm RP Adama Szłapki, do którego doszło 24 kwietnia 2023 r. na skrzyżowaniu ul. Urugwajskiej i al. Stanów Zjednoczonych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Południe w Warszawie” – przekazała prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

Według TVP Info, na miejscu zdarzenia pojawiła się policja. Szłapka miał jednak nie ujawniać, że jest posłem.

„Przy odbieraniu danych osobowych – przesłuchiwany Adam Szłapka podał, że jest pracownikiem Sejmu RP i dopiero po pytaniach doprecyzowujących o charakter zatrudnienia podał, że jest posłem na Sejm RP. Wobec chroniącego posła immunitetu odstąpiono od dalszych czynności, a sprawę przekazano do prokuratury” – podaje Prokuratura.

15 czerwca bieżącego roku poseł Szłapka został wezwany na przesłuchanie. „15 czerwca 2023 r. kierujący pojazdem stawił się na przesłuchanie w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VII w celu ogłoszenia zarzutów popełniania przestępstwa z art. 177 § 1 kk., tj. wypadku drogowego, w wyniku którego pokrzywdzona doznała obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej siedmiu dni” – dodała prokurator.
W rozmowie z Telewizją Publiczną szef Nowoczesnej przekazał, że gdy wniosek trafi do Sejmu, to zrzeknie się immunitetu.
„Sprawa się toczy. Jestem w kontakcie zarówno z osobą poszkodowaną, jak i z jej rodziną. Kiedy do Sejmu trafi wniosek o uchylenie mi immunitetu, natychmiast się go zrzeknę” – mówił poseł Szłapka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content