Przejdź do treści
Strona główna » Wojskowi komentują przebieg wojny na Ukrainie

Wojskowi komentują przebieg wojny na Ukrainie

“Rosjanie nie odbiją Donbasu do końca lata” — uważa były pułkownik FSB Igor Girkin. Były bliski współpracownik Kremla w swoim nagraniu zamieszczonym w internecie twierdzi, że Rosjanie będą mogli ogłosić swoją wygraną dopiero wtedy, kiedy “pozbędą się kijowskich gangsterów”. “Nawet jeśli uda nam się wypchnąć ukraińską armię z Donbasu do końca lata, co według mnie jest bardzo problematyczne, to nie będzie koniec wojny” – dodał.

Na temat taktyki i prognoz poczynań na wojnie rosyjsko-ukraińskiej wypowiedział się także generał Bogusław Pacek. W rozmowie z TVN 24 stwierdził, iż Putin wie, że na arenie międzynarodowej jest i pozostanie agresorem. Żeby obronić swoją pozycję w Rosji, potrzebuje pretekstu, by przekonać obywateli, że interwencja była niezbędna i przyniosła efekty”.

Putin nie próżnuje. 14 kwietnia ratyfikował umowę o wzajemnej pomocy w sprawach karnych i umowę ekstradycyjną między Federacją Rosyjską a Syrią. Pierwsza z nich reguluje zakres pomocy prawnej, w tym uzyskiwanie dowodów, ustalanie miejsca pobytu i identyfikację osób poszukiwanych czy przeprowadzanie przeszukań, Druga reguluje zaś procedurę ekstradycji osób z terytorium jednego państwa na terytorium innego w celu ścigania karnego lub wykonania kary za popełnienie przestępstw pociągających za sobą ekstradycję. Może to prognozować kolejne poczynania wobec cywilów, za które za Putinem Międzynarodowy Trybunał Karny wystawił międzynarodowy list gończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content