Przejdź do treści
Strona główna » Kto będzie na /ti:m/

Kto będzie na /ti:m/

Od 18 do 19 marca w formie spotkań online odbędą się targi inicjatyw młodzieżowych /TI:M/. Wydarzenie to odbędzie się w obecności najbardziej aktywnych młodych ludzi, takich jak:

Janina Bąk — blogerka, autorka książek oraz aktywistka zajmująca się problemami środowiska LGBTQ+. Laureatka licznych nagród w tym „Korony Równości” obecna na liście 100 najbardziej wpływowych Polek według “Newsweeka”.

Tomasz Bill — copywriter, filozof, lingwista i właściciel marki “Thebill” oraz założyciel agencji językowej Alfa Lingua.

Paulina Filipowicz — psycholożka, dziennikarka i aktywistka. Uczestniczka wielu programów oraz współtwórczyni “Tak dla prewencji suicydalnej” i “Szczerej Sfery”.

Tomasz Grzywa — doktor nauk medycznych związany z WUM. W 2022 roku magazyn Forbes umieścił go na liście „25 under 25”. Specjalizuje się w układzie odpornościowym i terapii nowotworów.

Julia Kaffka — aktywistka społeczna, studentka psychologii oraz gospodarz programu “Kawka z Kaffką”. Laureatka konkursu “25under25” magazynu Forbes.

Julia Kelsz — prawniczka i socjolożka, wiceprezeska i fundatorka Fundacji ważne sprawy. Koordynatorka wielu programów społeczno-edukacyjnych (w tym międzynarodowych).

Łukasz Kołodziej — prezes Stowarzyszenia “Zrzeszamy polskich pracowników organizacji międzynarodowych”.

Dominik Kuc — aktywista na rzecz praw osób LGBTQ+ i założyciel Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ oraz wielu innych inicjatyw. Współpracuje z Komisją Europejską i Ministerstwem Spraw Europejskich i Zagranicznych regionu stołecznego Brukseli.

Faustyna Maciejczuk — piosenkarka i artystka oraz producentka muzyczna. Inspiruje się latami 90’, syntezatorami, pogłosem wokalu i jego możliwościami harmonicznymi.

Maciej Makselon — publicysta, popularyzator wiedzy o języku polskim, redaktor wydawnictwa W.A.B., szef serii wydawniczej Neony.

Anna Maziarska — feministka, aktywistka środowisk queer i najmłodsza członkini Warszawskiej Rady Kobiet. Zasiada w Radzie Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Także m.in. współzałożycielka programu „Wpisz do kalendarza”, który pomaga młodym kobietom wejść do polityki.

Nadia Oleszuk — działaczka feministyczna, działająca na rzecz pracy kobiet w Strajku Kobiet. Również znalazła się na liście “25under25”. Zajmuje się też kwestiami uchodźców i praw pracowniczych.

Weronika Snoch — aktywistka, studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, członkini “Nastoletniego Azylu” oraz wielu innych inicjatyw o podobnym charakterze.

Kira Sukhoboichenko (czyt. Suhobojczenko) – siedemnastoletnia założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków, pomysłodawczyni Święta – Międzynarodowego Dnia Plecaka. Koordynatorka centrum Integracyjno-Adaptacyjnego dla osób z Ukrainy oraz Polski w Warszawie. Laureatka wielu ważnych nagród.

Hubert Taładaj — działacz młodzieżowy, prawnik, koordynator Główny Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej od 2018 r., członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem od 2019 r. Wspiera działanie wielu instytucji doradczych.

Mikołaj Wolanin — prezes i fundator Fundacji na rzecz Praw Ucznia, którą ufundował w 2019 na podstawie zezwolenia sądu rodzinnego z uwagi na jego ówczesną niepełnoletność. Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia organizowanej od 2020 roku dla szkół ponadpodstawowych. Autor opracowań naukowych i student UW.

Wspomniane osoby będą prelegentami tego wydarzenia. Jak wśród nich są osoby wielokrotnie nagradzane i publicznie docenione, zarówno ze środowisk kadry naukowej, dziennikarskich, artystycznych, jak i spośród działaczy społecznych.

Nasza redakcja jest jednym z patronów Targów, na które serdecznie zapraszamy.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content